הפלנקים הם פסים חלקי המשמשים לחיפוי מבנים. הפלנקים למעשה מחליפים את הטיח חוץ שכולנו מכירים ורואים כמעט בכל בית. בטח יפליא אתכם לדעת שאיכות הטיח תלויה במספר גורמים: איכות החומר הגולמי, היחס בין החומרים שמערבבים, צורת הערבוב, עובי השכבה שמורחים וגורמים נוספים, אשר אם לא מבצעים את הכנת הטיח כהלכה איכות החומר יורדת. כמעט כל הגורמים (מלבד איכות החומר הגולמי) תלויים בגורמים אנושיים. לעומתם, הפלנקים מגיעים מוכנים מהמפעל, באיכות וגימור גבוהים במיוחד ואין כל התערבות של גורמים אנושיים מלבד ההתקנה בפועל. בראש של רבים מאיתנו מוטמע ש"הישן הוא הטוב והמוכר", אבל למה לא לנסות להתחדש עם מוצר חדיש ומעולה?

ומה בנוגע לתחזוקה?

אין קלה ופשוטה מזה! הפלנקים עשויים ממלט פורטלנד, חול, מינרלים, סיבי צלולוז ומים ואחד היתרונות הגדולים ביותר שלהם הוא תחזוקתם האפסית והעובדה היא שאין כל חשש לסדיקתם. הפלנקים בעלי חוזק מכני גבוה ולכן קשים להשחתה. בנוסף, הם עמידים לרטיבות, ריקבון, טרמיטים ואש ולכן עמידים גם לבתים שנמצאים בסביבה ימית.

הפלנקים נראים כמו מעין רעפים המקנים למבנה נראות חיצונית מרשימה, חדישה וכפרית. ניתן לבחור לפלנקים צבע ולצבוע לצבע אחר בכל רגע שרוצים (עם צבעי "סופרקליר" של טמבור או של כל חברה אחרת שתבחרו)... והרי את הרושם הראשוני שלנו אנחנו מגבשים תוך בין מספר שניות לדקות בודדות... אז איזה רושם נרצה שהמראה החיצוני של הבית שלנו יתן?
לא תאמינו, אבל הפלנקים אפילו חוסכים לכם כסף! הפלנקים יוצרים בידוד טרמי מעולה למבנה ובכך חוסכים הוצאות חשמל על חימום וקירור החלל. בנוסף, הפלנקים עומדים בדרישות התקנים של אוסטרליה, ניו זילנד, ארצות הברית, בריטניה... וכמובן בישראל.
אני עדיין לא מצאתי חסרונות לפלאנקים ואני ממליץ מאוד להשתמש בהם לחיפוי מבנים. הדגם האהוב עלי הוא ניו- פורט :)


Comments

חיפוש לפי קטגוריה

תמונות