הבית הוא המקום שהכי נעים לנו להיות בו- מקום בו נמצאים האנשים האהובים עלינו, החפצים האהובים עלינו, העיצוב שבחרנו וכמובן הטמפרטורה המדויקת. אומנם בחודשי הקיץ החמים רובנו מפעילים את המזגן בלי לחשוב פעמיים ובחודשי החורף הקרים מחממים עם תנורים ורדיאטורים, אבל כשהבית בנוי עם בידוד טוב, נכון ומתאים השימוש במכשירי חשמל יכול להיות נמוך משמעותית.
הבידוד הוא אחד הכלים החשובים ביותר בענף הבניה הירוקה. בעזרת בידוד נכון המבנה שומר על הטמפרטורה ואינו סופג חום וקור כפי שאנו חווים מחוץ לבית. בעזרת הבידוד ניתן לחסוך גם אנרגיה רבה, תשלומים רבים על חשמל וכן לשפר את איכות החיים בבית.
70-80% מהחום/ קור חודרים למבנה דרך התקרה ו20-30% בלבד דרך הקירות! בנתון זה מומלץ להתחשב בטרם הבניה. הבידוד התרמי מבוצע בשני שלבים עיקריים- שלב התכנון ושלב הביצוע. בשלב התכנון נקבעים חומרי הבידוד הנכונים לגודל המבנה בכלל וגודל כל חלל בפרט, לגודל החלונות ולשיטת הבנייה של המבנה והאיטום. חשוב מאוד להקפיד על כל השלבים מכיוון שאת הנעשה קשה מאוד לתקן!!! בשלב הביצוע מבוצע בפועל הבידוד אשר תוכנן מראש.

הידעת? בידוד תרמי מתפקד גם כאקוסטי ומסנן רעשים מבחוץ ומבפנים.

שימו לב- כשמשקיעים בבידוד בזמן הבניה דואגים לחיסכון משמעותי לטווח ארוך! ההשקעה מוחזרת בחיסכון בתשלומי חשמל בתוך שנים בודדות וכן משפרת את איכות החיים נוכח העובדה שכשנעים בחוץ- נעים בבית ואין צורך לקרר/לחמם אותו ישר עם ההגעה.

כדי להימנע ממצב שהילד עוזב את הארץ משיקולים כלכליים או נשאר אך חי חיים מצומצמים במשך שנים ארוכות הורים רבים תומכים כלכלית בילדיהם. על מנת לתמוך בילדים כלכלית אבל "לנצל" את ההשקעה לטווח ארוך, הורים רבים בוחרים לבנות יחידת דיור בצמוד או בסמוך לביתם. היחידה משמשת את ילדיהם בשנים הראשונות של חייהם הבוגרים עד ליציבות כלכלית מספקת ולאחר עזיבתם יכולה לשמש כיחידה שמגדילה את הבית או כיחידת דיור להשכרה וכך לייצר הכנסה נוספת מבלי מאמץ מיוחד.

 


Comments

חיפוש לפי קטגוריה

תמונות