בזמן שבסין מרימים מלון בשישה ימים, בישראל המתקדמת לוקח כשנתיים לבנות בניין.
שלא תתבלבלו- המלון הסיני עומד בכל התקנים המחמירים, עמיד בפני רעידות אדמה (עד 9 בסולם ריכטר), מבודד אקוסטית וטרמית ובעל מראה יפה ומזמין.

מהעובדה הקטנה הזו ניתן ללמוד שתהליך הבנייה במדינתנו הקטנה, כשמדובר בבנייה הקונבנציונלית, יכול להיות ארוך ומייגע. הערכת בנייה של 8 חודשים יכולה להיגרר גם לשנתיים ויותר. מצב זה גורם למשפחות רבות לעבור לגור בבית שבשלבי סיום בנייתו, לחיות בלכלוך ואבק ולארח פועלים מידי יום. כל זה אך ורק כי הבנייה נמשכה הרבה יותר זמן מהצפוי וכבר אין ברירה אחרת.
כמובן שלסיטואציה הלא נעימה הזו קיים פתרון.

אחת הסיבות שבישראל הבנייה לוקחת כל כך הרבה זמן היא ההתעקשות על שיטת בנייה אחת ומיושנת. בימינו קיימות שיטות בנייה רבות מעבר לבנייה באמצעות בלוקים ואחת מהן היא שיטת הבנייה הקלה. בשיטת בנייה זו תהליך הבנייה כולו מהיר יותר ובכל מקרה לא קיימת אפשרות להיכנס למבנה לצורך מגורים לפני שהמבנה עבר את כל הגימורים הדרושים ומוכן למגורים. הסיבה לכך היא שהמבנה נבנה רחוק מהמקום המיועד לו וכך אתם לא סובלים מלכלוך, אבק ורעש במהלך הבנייה.

מלבד מהירות הבנייה, לבנייה הקלה יש יתרונות רבים נוספים, ביניהם- הבנייה היא בנייה ירוקה ולא מייצרת פסולת, איכות המבנה גבוהה מאוד, הבידוד הטרמי והאקוסטי מצויין, המבנה הוא מבנה נייד וכמובן מחיר המבנה נמוך משמעותית מאשר מבנים שנבנים בשיטת הבנייה הקונבנציונלית.

אחרי כל היתרונות האלו- לא תעדיפו את שיטת הבנייה הקלה?


Comments

חיפוש לפי קטגוריה

תמונות