אתם לקראת הגשמת החלום שלכם, רוצים לבנות את בית חלומותיכם. סביר שהשאלה הראשונה ששאלתם את עצמכם הייתה: רגע, כמה כסף זה יעלה לי?
חיפוש קטן ברשת, אין ספור מאמרים ולכל אחד דעה משלו. בטח שמעתם את התשובה "תלוי כמה מטרים אתה רוצה לבנות, תכפיל את זה בx שקלים למטר והנה לך עלות הבנייה הכוללת". התשובה הזו נכונה חלקית. שכן, במצב של חישוב גס וקר שכזה – לא לוקחים המון משתנים בדרך, כגון: עלויות פיתוח השטח (המשתנה ממקום למקום, בהתחשב למיקום הגאוגרפי), תשלומי מנהל מקרקעי ישראל [מה שהיום זוכה לשם רמ"י], תשלומי מועצה, היטלים השבחות ו… בצ"מ – אולי המילה המפחידה ביותר בתהליך הבנייה, בלתי צפוי מראש. גם במקרה זה, יש מי שמחשב אותו כ-10% מערך הבנייה ואחרים מחשבים כיותר.
על קצה המזלג, נאמר שבנייה מתחלקת לשלושה חלקים :
1. שלב התכנון והפיתוח
2. שלב השלד
3. שלב הגמר
לכל שלב ושלב יש סטנדרט משלו. לדוגמה ניתן יהיה למצוא אדריכל בעלות של 20,000 ואחרים ימצאו אדריכל בעלות של 50,000 וצפונה. כל המאפיינים הללו הם הנגזרת של עלות בנייה ממוצעת למטר.
הטיפ החשוב ביותר שאנחנו יכולים לתת לכם היא העובדה שאין תשובת בית ספר אחת. לכן, כאשר נגשים לבנייה, חשוב קודם כל, בראש ובראשונה- להתחיל עם תקציב מסודר. כמה הון עצמי יש לי? איזה סכום של משכנתא אני יכול לקבל מהבנק? חיבור של שני התקציבים הללו ייתן לכם את עלות הבנייה הכוללת שאסור לכם לחרוג ממנו.


מציע לכם להוריד מסכום זה כ-10% עד 15% לטובת אותו בצ"מ מדובר, להכניס את הסכום שיצא לטבלת אקסל ומשם לחשב את כל הוצאות הבנייה שלכם.
לחלום על בית חלומות זה יפה וטוב, אבל חשוב להישאר עם רגליים על הקרקע כדי שתוכלו לעמוד בתשלומים לבית הזה.

טיפ חשוב לא פחות – תהנו מהחוויה והתהליך.

בניית בית היא תהליך מורכב ואמוציונאלי, ועל כן חשוב לקחת הכל בפרופורציות ולנסות לחשוב מה שיותר מהראש… אחרת החוויה תהפוך נעימה פחות וכשיגיע הרגע שתקבלו את המפתח המיוחל – אתם תישארו כבר בלי כוחות.

רוצים שנעזור לכם לבנות את בית חלומותיכם? צרו איתנו קשר


 


Comments

חיפוש לפי קטגוריה

תמונות